Środowiskowy Dom Samopomocy w Ślesinie
Wyjazd do Opery w Łodzi
2017-04-11

  Dnia 24 marca grupa uczestników z naszego ŚDS miała przyjemność być w Teatrze Wielkim w Łodzi. Tego dnia odbył się fantastyczny balet Lamaila. Wszyscy odnieśliśmy niesamowite wrażenia.

autor: Sabina

Opis widowiska ze strony: www.operalodz.com:

 

 

Widowisko taneczne w dwóch aktach i 19 scenach. Spektakl familijny.

 

 

Libretto tego czarodziejskiego widowiska tanecznego napisała Liwia Pawłowska, muzykę z kolei skomponował Maciej Pawłowski. Historia mówi o wydarzeniach dziejących się w Krainie Dnia i Nocy, gdzie główna bohaterka, Księżniczka Dnia – tytułowa Lamaila – zostaje nagle w środku nocy obudzona przez śmiesznego stwora mieszkającego w głębinach bagna – Mr. Gulgacza. Lamaila dzięki pełni księżyca... zakochuje się w Księciu Nocy – Namadilu. Kiedy wszyscy są pewni, że ta para nigdy się już nie spotka, wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót.
Muzyka utrzymana jest w disney’owskim stylu, z dużą ilością pięknych melodii. Znaczna część materiału muzycznego została zinstrumentowana przez samego mistrza gatunku, najbardziej znanego w Polsce kompozytora muzyki baletowej – Bogdana Pawłowskiego, którego KRÓLEWNA ŚNIEŻKA od 40 lat święci triumfy na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi. I wszystko wskazuje na to, że LAMAILA może zdetronizować „królową” pod względem popularności.

LAMAILA to widowisko taneczne na 70 tancerzy baletu, akrobatów i uczestników programu edukacyjnego, ale LAMAILA to również musicalowe piosenki w wykonaniu Kai Mianowanej i Martina Fitcha.

 

 

(źródło: http://www.operalodz.com/LAMAILA,29,113)


Zobacz inne wpisy z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © ŚDS 2013  CMS

projektowanie stron www