Środowiskowy Dom Samopomocy w Ślesinie
Wiosna już zawitała!
2017-04-11

 Wiosna już zawitała

 

Dnia 21 marca uczestnicy naszego ośrodka tradycyjnie powitali wiosnę topieniem Marzanny w Jeziorze Ślesińskim. Pogoda dopisała, Marzanna została spalona a następnie wrzucona od jeziora – tym sposobem pożegnaliśmy Zimę i przywitaliśmy Wiosnę.

Byliśmy również na spacerze, podczas którego szukaliśmy pierwszych zwiastunów wiosny. Wiosna to taki czas, kiedy wszystko wokół nas rozkwita – drzewa zielenią się ukazując pierwsze pąki i listki, więc pogoda zachęca nas do spacerów i bliższego obcowania z naturą.

24 marca uczestnicy wraz z terapeutą i kierownikiem ŚDS wybrali się na wystawę prac plastycznych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Wystawa odbyła się w ślesińskim Domu Kultury.

29 marca pożegnaliśmy terapeutę – Pana Przemka. Niektórym z uczestników popłynęły łzy, gdyż Pan Przemek był bardzo lubianym i oddanym pracownikiem.

Nadal spędzamy aktywnie czas w naszych pracowniach: kawiarence kreatywnej, pracowni gospodarstwa domowego, można się zrelaksować i poćwiczyć w pracowni dobrego zdrowia. Organizujemy też różne zabawy i gry, np. kręgle.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, uczestnicy spotkają się na śniadaniu Wielkanocnym już 11 kwietnia a spotkanie poprzedzi konkurs na najładniejszą pisankę.

Wszyscy się integrujemy i razem spędzamy czas, tworząc wspólnotę ŚDS.

 

Autor: Emilia


Zobacz inne wpisy z grupy AKTUALNOŚCI


Wszelkie prawa zastrzeżone © ŚDS 2013  CMS

projektowanie stron www